Kolejny przestępca złapany na gorącym uczynku: 30-letni mężczyzna zatrzymany za kradzież

Policjanci stacjonujący na Mokotowie zdołali przechwycić trzydziestolatka, który postanowił przywłaszczyć sobie pewną sumę gotówki z szafki w jednym z warszawskich lokali gastronomicznych. Złodziej, pragnąc uniknąć konsekwencji swoich czynów, opracował plan ucieczki za granicę. Jego plany zostały jednak skutecznie pokrzyżowane przez funkcjonariuszy, którzy zatrzymali go tuż przed odlotem z lotniska w Katowicach.

Na początku października do komendy policji przy ulicy Malczewskiego w Warszawie napłynęło doniesienie o kradzieży z lokalu gastronomicznego usytuowanego przy ulicy Obrzeżnej. Sprawca z szafki restauracyjnej wyniósł sumę pieniędzy wynoszącą 1950 złotych.

“Chciał uniknąć konsekwencji swoich działań, planując ucieczkę za granicę” – informuje policja

Sprawa trafiła w ręce doświadczonych policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, którzy po dokładnym zbadaniu wszystkich okoliczności oraz przeanalizowaniu dostępnych dowodów, doszli do wniosku, że sprawcą kradzieży jest 30-letni mężczyzna. Ten, chcąc uchronić się przed konsekwencjami swoich czynów, zaplanował podróż do Niemiec.