Jak zachowywać się w metrze, czyli ponowne działania edukacyjne fundacji Integracja. W środę będziemy poznawać zasady savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością

Już po raz szósty edukatorzy fundacji “Integracja” wyruszą w podróż warszawskimi liniami metra. W czasie jazdy będą uczyć napotkanych pasażerów, w jaki sposób odnosić się do osób z niepełnosprawnościami oraz jak pomóc im w poruszaniu się w przestrzeni publicznej. Na pasażerów podziemnej kolei czekać będą poradniki i cenne wskazówki.

Pierwsze takie wydarzenie zainicjował Piotr Pawłowski, założyciel Integracji. W wyniku skoku do wody doznał urazu kręgosłupa, co zmusiło go do poruszania się przez kolejne lata na wózku.

Dzień integracji w metrze – kolejna odsłona

Organizowany przez fundację Integracja “Dzień integracji w metrze” przypada na środę, 22 września. . Data ta została wybrana nie przypadkowo. W tym terminie przypada także “Dzień bez samochodu” Z pewnością wielu mieszkańców stolicy skorzysta ze środka transportu, jakim jest warszawskie metro.

Przedstawiciele fundacji przez kilka godzin będą szkolili warszawiaków na stacji Ratusz Arsenał, gdzie stanie punkt informacyjny i Nowy Świat – Uniwersytet. Działania edukatorów zaplanowano na godziny 8.00 – 11.00 i 15.00 – 18.00. Korzystający z ich wskazówek pasażerowie otrzymają poradnik “Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością”. Z jego lektury będzie można dowiedzieć się, jak pomagać, a nie przeszkadzać osobom z niepełnosprawnościami. Zawarte w poradniku wskazówki mają też uchronić przed popełnieniem różnego rodzaju faux-pas.

Dzień integracji w metrze – wydarzenie zorganizowane dzięki współpracy Integracji i Metra Warszawskiego

Organizatorzy “Dnia integracji w metrze” łączą się we wspólnym dążeniu do poszerzenia świadomości na temat niepełnosprawności. Działająca od 27 lat fundacja nieustannie zwraca uwagę na przynależność osób z niepełnosprawnościami do każdego społeczeństwa. Kultura i szacunek, jak mówią działacze Integracji, należą się wszystkim. Bez względu na poziom sprawności.