Jak wybrać najlepszy dla siebie rodzaj terapii, by znaleźć wewnętrzny spokój i harmonię!

Zgodnie z założeniami medycyny holistycznej człowiek jest skomplikowaną całością, dlatego konieczne jest spojrzenie na niego z wielu perspektyw. Należy zadbać nie tylko o ciało, ale także o psychikę – są one bowiem nierozerwalnie związane. Dobre samopoczucie wiąże się z nienaganną kondycją fizyczną i na odwrót. Poznaj centrum fizjoterapii funkcjonalnej Holistic w Warszawie i odzyskaj wewnętrzny spokój i harmonię. Sprawdź, na czym polega terapia holistyczna i poznaj skuteczne i nowoczesne metody fizjoterapii.

Terapia holistyczna, to znaczy jaka?

Terapia holistyczna nie ogranicza się wyłącznie do leczenia jednego narządu czy schorzenia. Jej głównym celem jest odnalezienie przyczyny zwyrodnienia lub źródła bólu i przywrócenie pacjentowi pełnej sprawności. Istotą medycyny holistycznej jest indywidualne podejście – każdy człowiek jest bowiem inny i należy indywidualnie dobrać dla niego środki leczenia. 

Centrum Terapii Mięśniowo-Powięziowej oferuje usługi z zakresu autorskiej Holistycznej Terapii Powięziowej, która obejmuje rehabilitację powięziową, metodę GDS, medycynę chińską i osteopatię. 

Terapia mięśniowo-powięziowa – dla kogo?

Centrum fizjoterapii funkcjonalnej Holistic Warszawa oferuje między innymi terapię powięziową w leczeniu narządów ruchu. Jest ona wskazana dla osób, którym doskwierają następujące dolegliwości:

  • bóle odkręgosłupowe
  • zwyrodniania stawów obwodowch 
  • zawroty głowy i ból spowodowany dyskopatią
  • dysfunkcje o charakterze neurologicznym 
  • dysfunkcje spowodowane kontuzjami i urazami

Specjaliści z Holistic w pierwszej kolejności postarają się znaleźć przyczynę dyskomfortu, a następnie wdrożą odpowiednie środki, dzięki którym wrócisz do pełnej sprawności ruchowej. 

Fizjoterapia powięziowa – czy jest wskazana dla dzieci?

Terapia powięziowa to propozycja nie tylko dla dorosłych, ale także dla najmłodszych. Zmagasz się z kolkami jelitowymi u swojego niemowlaka? Herbatki ziołowe nie pomagają? Rozważ skorzystanie z usług Holistic. Fizjoterapeuta manualnie załagodzi  dolegliwości, a oprócz tego poinstruuje Cię, jak prawidłowo układać dziecko, aby nie wzmagać napięć.

Martwisz się pogłębiającą wadą postawy u swojego dziecka? Dzięki fizjoprofilaktyce nie będziesz musiał spędzać długich godzin w przychodniach i na salach gimnastycznych. Fizjoterapeuci w Holistic pomogą Ci stworzyć indywidualny plan ćwiczeń, które można wykonywać we własnym mieszkaniu. Rehabilitacja powięziowo-mięśniowa będzie również z korzyścią dla twojego nastolatka. Ograniczy ból wynikający z intensywnego wzrostu kości, a także pomoże zrozumieć zmiany, jakie zachodzą w ciele pod wpływem dojrzewania.

Holistyczna terapia manualna dla kobiet

Fizjoterapia uroginekologiczna to także świetne rozwiązanie dla kobiet, które zmagają się ze wstydliwym problemem nietrzymania moczu po porodzie. Specjaliści z Holistic pomogą też przetrwać połóg i zniwelować dolegliwości bólowe okolic intymnych. 

Terapia holistyczna stanowi w tym przypadku wsparcie naturalnych procesów regeneracji organizmu po porodzie. Pomoże wzmocnić osłabione mięśnie, w trosce o dobre samopoczucie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Dzięki fizjoterapii uroginekologiocznej będziesz znów dobrze czuć się w swoim ciele.

Centrum Holistyczne Warszawa – gdzie udać się w walce ze stresem?

W zakres holistycznej terapii manualnej wchodzi także profilaktyka stresu. Jest to czynnik, na który jesteśmy narażeni codziennie. Chroniczny stres prowadzi do wielu schorzeń i dolegliwości psychosomatycznych. Terapia manualna powięziowa w połączeniu z technikami relaksacji i nauką prawidłowego oddechu, przynosi efekty w postaci rozluźnienia napięć. Warto więc nauczyć się radzić sobie ze stresem i poznać jego przyczyny, zanim zrobi on spustoszenie w naszym organizmie.

Wybierz odpowiedni dla siebie rodzaj terapii i umów się na wizytę w Holistic Warszawa. Gwarantujemy indywidualne podejście pacjenta i kompleksową profilaktykę. Pomożemy ci wyjść na prostą ze zdrowiem i wytłumaczymy, jakie działania możesz podjąć samemu.