Jak przygotować się do pierwszej konsultacji z prawnikiem od rozwodów?

Decyzja o rozwodzie to jedna z najtrudniejszych, którą przychodzi podjąć małżonkom. Jeśli małżeństwa nie da się uratować, a terapie małżeńskie nie przyniosły zamierzonego efektu, często najlepszym wyjściem z sytuacji jest rozwód.  Decydując się na powierzenie sprawy rozwodowej prawnikowi od rozwodów, warto przygotować się do pierwszej wizyty w kancelarii adwokackiej lub radcowskiej.

Opracowanie planu działania i ustalenie priorytetów przed konsultacją z prawnikiem zapewnią odpowiedni komfort, a prawnikowi dostarczą komplet informacji niezbędny do ustalenia strategii postępowania.

Przygotowanie do pierwszej wizyty u prawnika od rozwodów

Aby przygotować się do rozwodu, należy skompletować dokumenty oraz usystematyzować informacje, które mogą okazać się ważne podczas spotkania z adwokatem lub radcą prawnym. Przede wszystkim należy przypomnieć sobie historię swojego małżeństwa, od kiedy zaczęło w nim się źle dziać. Chodzi o okoliczności, które spowodowały rozpad małżeństwa. Warto przed spotkaniem w sprawie o rozwód stworzyć precyzyjny opis sytuacji, które w naszej ocenie mogły przyczynić się do zupełnego i trwałego rozkładu pożycia.

Co ważne, powinny być to nie tylko sytuacje, za których winę ponosi współmałżonek, ale także te niekorzystne dla nas. To istotne, gdyż podczas wizyty u adwokata należy przedstawić mu pełen obraz sytuacji, a nie tylko wybrane (korzystne dla nas) fragmenty. Powierzając sprawę rozwodową prawnikowi w Warszawie, powinniśmy być z nim szczerzy i przedstawić obiektywny obraz naszego małżeństwa.

Niekorzystne sytuacje i tak prawdopodobnie zostaną ujawnione podczas sprawy. Zatem lepiej mieć opracowaną odpowiednią strategię postępowania.

Kolejną ważną kwestią przed pierwszym spotkaniem z prawnikiem jest przygotowanie dokumentów. Są nimi przede wszystkim odpisy aktów stanu cywilnego. Do złożenia pozwu o rozwód potrzebny będzie odpis aktu małżeństwa oraz akty urodzenia dzieci jeśli małżonkowie je mieli. Dodatkowo w przypadku gdy w małżeństwie obowiązywał umowny ustrój majątkowy także umowę notarialną lub orzeczenie sądu.

Rozwód z orzeczeniem o winie czy bez winy?

Przed pierwszą wizytą u prawnika od rozwodów należy także przemyśleć warunki rozstania. Postępowanie rozwodowe ma na celu rozwiązanie małżeństwa. Sąd może orzec, iż zupełny i trwały rozpad małżeństwa nastąpił z winy jednego z małżonków obojga lub że żadne z nich nie jest winne zaistniałej sytuacji.

To ważna kwestia, którą warto ustalić przed pierwszą wizytą u adwokata lub radcy prawnego. Dzięki określeniu formy rozwodu już na początku postępowania, prawnik będzie mógł przygotować odpowiednią taktykę prowadzenia sprawy. Na poradę prawną w sprawie rozwodu bez wątpienia warto starannie się przygotować. Jeśli jednak pewne kwestie umknęły nam podczas przygotowania do rozmowy, dobry prawnik na pewno pomoże je przypomnieć.

Profesjonalny adwokat lub radca prawny, któremu zamierzamy powierzyć sprawę o rozwód, wskaże, jakich ewentualnie dodatkowych dokumentów będziemy potrzebować do prowadzenia sprawy rozwodowej. Chcąc wybrać adwokata lub radcę prawnego, który fachowo zajmie się naszym rozwodem, warto postawić na doświadczonego prawnika.

Szukając odpowiedniego pełnomocnika, który pomoże nam przejść przez formalności i rozwieźć się bez zbędnych komplikacji warto skontaktować się z radcą prawnym od rozwodów Warszawa. Dzięki jego wsparciu postępowanie rozwodowe przebiegnie zgodnie z naszymi oczekiwaniami.