Innowacyjne ekomiejsca postojowe na terenie warszawskiej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego

Na kampusie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW) w stolicy Polski, powstały ekologiczne parkingi, zrealizowane dzięki innowacyjnym technologiom. Zastosowanie wyjątkowej kompozycji ziemi i kamieni ma służyć wspieraniu rozwoju miejscowej flory. Dr hab. Marzena Suchocka, twórczyni tego ekologicznego pomysłu, przekonuje, że takie miejsca postojowe będą o kilka do kilkunastu stopni chłodniejsze od standardowych parkingów podczas letnich upałów.

Niedługo temu, Katedra Architektury Krajobrazu znajdująca się na terenie SGGW poinformowała za pomocą mediów społecznościowych o wprowadzaniu nowoczesnych, proekologicznych rozwiązań na obszarze uczelni. W szczególności chodzi o specjalne miejsca postojowe, które nie będą hamować rozwoju drzew rosnących wokół.

– Znamy optymalną ilość zieleni w naszych miastach – to trzydzieści procent pokrycia koronami drzew. W miejskich warunkach trudno jest jednak przekroczyć ten poziom. Z drugiej strony napotykamy na problem z utrzymaniem naszych drzew w odpowiedniej kondycji. Ale ja znalazłam rozwiązanie, które pozwala na zintegrowanie miejskiej infrastruktury z przyrodą – wyjaśnia dr hab. Marzena Suchocka, pracująca na stanowisku naukowym w Katedrze Architektury Krajobrazu Instytutu Inżynierii Środowiska na SGGW.