Hotel Bellotto – luksus w historycznych murach

Jeżeli marzysz o ekskluzywnym noclegu w pałacu, to dobrze trafiłeś. W dzisiejszym artykule chcemy przybliżyć Ci pięciogwiazdkowy hotel Bellotto oraz jego historię. Dowiedz się, co kryją pałacowe mury i zacznij już pakować walizki.
 

Historia Pałacu Prymasowskiego

 
 
Hotel Bellotto ulokował się w murach XVI wiecznego Pałacu, położonego w samym centrum Miasta, na starówce.
 
Budowę Pałacu rozpoczęto w XVI wieku z inicjatywy biskupa płockiego Wojciecha Baranowskiego. Niedługo później w wyniku najazdu szwedzkiego budynek został zniszczony, a później odbudowany przez Józefa Fontana.
 
To jednak nie był koniec pechowej historii gmachu. Niedługo potem został on rozgrabiony i zniszczony przez Sasów, Wołochów i Kozaków. Odbudowa trwała kilkanaście lat, a zainicjował ją prymas Stanisław Szembek.
 
W XVIII wieku pałac był wielokrotnie przebudowywany, a jego bryła zyskiwała nowe elementy stylistyczne. Wydarzenia II WŚ nie oszczędziły tego obiektu. Został on prawie całkowicie zniszczony i po raz kolejny odbudowany po zakończeniu działań wojennych.
 

Co czeka na gości w Hotelu Bellotto?

 
Hotel dysponuje 20 pokojami i apartamentami, urządzonymi z największą dbałością o detale. Każdy szczegół oddaje historyczne znaczenie tego miejsca.
 
W budynku znajduje się ekskluzywna włoska restauracja, cukiernia oraz specjalnie wyznaczone Strefy Relaksu. Znajdziemy tam sauny, gabinety masażu oraz fitness.
 

Wynajem sal na konferencje

Piękne zabytkowe wnętrza i niezwykła okolica hotelu sprawiają, że jest to miejsce wprost idealne na organizacje różnego rodzaju wydarzeń biznesowych, a także uroczystości. Hotel zapewnia profesjonalną obsługę tego typu eventów. Pełny catering oraz kompleksową organizację.
 
Do dyspozycji jest bardzo duża Sala Kolumnowa, Sala Marmurowa, Sala Niebieska. Troszkę mniejsze, ale nie mniej urokliwe są Sala Żółta, Sala Złota oraz Sala Malinowa. Kameralne spotkanie w gronie maksymalnie 10 osób możemy przeprowadzić w Sali Owalnej.
 
Każda z nich ma wyjątkowy urok i sprzyja oficjalnym i uroczystym wydarzeniom.