Gościnne zejście do podziemia, czyli zwiedzanie nowej stacji metra na Bemowie

Już w najbliższą niedzielę 12 września władze miasta Warszawa zapraszają na dzień otwarty na podziemny plac budowy. Od godziny 11.00 do godziny 15.00 na stacji C4 Bemowo mieszkańcy stolicy będą mieli możliwość przyjrzenia się kolejnemu etapowi powstawania drugiej warszawskiej linii metra.

Bez biletów i nie na galowo, ale według określonych zasad

Z reguły otwarcia i premiery to wydarzenia wymagające odpowiedniego stroju. Nie inaczej jest i w tym przypadku. Do wiadomości wybierających się na niedzielne zwiedzanie organizatorzy podali ścisłe wskazówki, dotyczące obowiązującego stroju. Odwiedzający nową stację muszą zaopatrzyć się w pełne obuwie na twardej, odpornej na przebicia podeszwie oraz długie spodnie. Wymagany na terenie budowy kask i kamizelka odblaskowa każdy z uczestników wydarzenia otrzyma po przybyciu na miejsce.

Organizatorzy zastrzegają, że dla osób, które nie dostosują się do powyższych wytycznych, wstęp na stację nie będzie możliwy. To samo dotyczy osób znajdujących się pod wpływem alkoholu, środków odurzających, lub ignorujących prośby i polecenia oprowadzającego.

Co nas czeka w podziemiach?

Organizatorzy udostępnią dla zwiedzających podziemne przejście, antresolę i nowo powstały peron stacji na Bemowie. Podczas zwiedzania warszawiacy będą mieli okazję zobaczyć, w jaki sposób montuje się kolejne instalacje techniczne, konieczne do obsługi kolei podziemnej. Goście będą mogli także obejrzeć pomieszczenia techniczne, takie jak wentylatornia i podstacja energetyczna.

Dojście na teren stacji pod skrzyżowaniem Górczewskiej i Powstańców Śląskich będzie możliwe od ul. Kossutha. Niestety, w związku z prowadzonymi pracami nie było obecnie możliwości przygotowania trasy dla osób poruszających się na wózkach i z innymi niepełnosprawnościami. Odradza się także odwiedziny stacji z dziećmi korzystającymi z wózeczków.

Wstęp na wydarzenie jest całkowicie bezpłatny. Przed wejściem na teren zwiedzania każdy uczestnik zobowiązany jest okazać organizatorom podpisany egzemplarz regulaminu wydarzenia.