Gładka skóra na wyciągnięcie ręki: bezbolesna depilacja laserowa

Proces samodzielnego usuwania owłosienia na skórze zajmuje zwykle sporo czasu, a dodatkowo powoduje wiele negatywnych emocji. Okazuje się, że możliwe jest zadbanie o swoją skórę przy pomocy depilacji laserowej. Zabieg ten jest nie tylko skuteczny, ale także bardzo precyzyjny i bezbolesny.

Czym jest depilacja laserowa?

Dla wielu kobiet (a czasami także mężczyzn), idealnie gładka skóra ma ogromne znaczenie, szczególnie w okresie letnim, gdy dużo czasu spędza się na plaży, przy basenie lub po prostu w czasie spacerów z odsłoniętymi nogami. Oczywiście wiele pań usuwa owłosienie w domu, zupełnie samodzielnie przy pomocy maszynek, golarek elektrycznych, pasty cukrowej, kremów do depilacji. Niestety te metody nie przynoszą zwykle efektów długotrwałych, dlatego też konieczne jest ich ciągłe powtarzanie. Zdecydowanie najefektywniejsza jest depilacja laserowa, która przynosi doskonałe rezultaty.

Polega ona na usunięciu owłosienia przy użyciu lasera diodowego medycznego. Pierwszym elementem procesu jest konsultacja z kosmetologiem, który opowie o zabiegu oraz przeciwwskazaniach do niego. Następnie wykonywana jest próba laserowa, która sprawdza działanie zabiegu w przypadku indywidualnym. Kolejnym krokiem są zabiegi pielęgnacji oraz wskazówki po zabiegach. Laserowa depilacja w Warszawie i innych miastach przynosi naprawdę skuteczne efekty.

Dla kogo proponowana jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa jest proponowana dla każdej osoby, która nie chce samodzielnie męczyć się ze swoim owłosieniem, tylko woli powierzyć wszystko profesjonalistom. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, chociaż u osób o bardzo niskim progu bólu może pojawić się dyskomfort. Z kolei zaczerwienienie po zabiegu jest normalne i może utrzymywać się przez kilka dni. Można uniknąć wielu efektów ubocznych, dbając o zalecenia. Przed zabiegiem nie należy wykonywać peelingu, ani też opalać się.

Ile utrzymuje się efekt depilacji laserowej?

Sprawdź jak długo utrzymuje się efekt depilacji laserowej. Okazuje się, że efekty utrzymują się nawet kilka lat, a to oznacza, że przez ten czas nie trzeba martwić się o depilację i usuwanie włosów ze skóry. Potem zalecane są zabiegi przypominające. Dobrze jednak pamiętać o tym, że takie efekty można usunąć dopiero po kilku zabiegach, ponieważ konieczne jest usuwanie włosów będących w formie wzrostu, a więc powtarzanie depilacji laserowej co około 6-12 tygodni. W ten sposób możliwe jest wychwycenie wszystkich włosów, które dopiero co wzrastają, a następnie ich usunięcie.

Depilacja laserowa jest więc niezwykle skutecznym, precyzyjnym, długotrwałym i efektywnym zabiegiem, który polecany jest dla wszystkich zmagających się z owłosieniem. Po serii zabiegów efekt gładkiej i pięknej skóry utrzymuje się zwykle od 5 do 10 lat, a to daje ogromną oszczędność czasu w długiej perspektywie. Właśnie dlatego warto dowiedzieć się jak najwięcej na ten temat i zdecydować się na zabieg.

Przeczytaj więcej praktycznych informacji o depilacji laserowej.