Gigantyczny pożar hali segregacji odpadów w powiecie legionowskim

W pobliżu Warszawy, na terenie powiatu legionowskiego, miało miejsce zdarzenie związane z pożarem hali przeznaczonej do segregacji odpadów. Obiekt ten miał powierzchnię 150 metrów kwadratowych. W akcji gaśniczej brało udział aż 16 jednostek straży pożarnej, które stawiły czoła płomieniom. Według informacji przekazanych przez odpowiednie służby, incydent ten nie spowodował żadnych ofiar ani rannych.

Kiedy pożar wybuchł? Doszło do tego zdarzenia w poniedziałkowy wieczór, 12 czerwca bieżącego roku, około godziny 20:30. Miejscowość, w której znajdowała się hala, to Dębe, położone w powiecie legionowskim, województwo mazowieckie.

Młodszy brygadier Tomasz Suracki, pełniący funkcję zastępcy dowódcy JRG w Legionowie, podał informacje na temat sytuacji i następstw pożaru. Hala segregacji odpadów o wymienionej powierzchni została doszczętnie zniszczona przez ogień. Strażacy zakończyli już główną część akcji ratunkowej, natomiast wciąż trwają prace związane z dogaszaniem płomieni. Warto wspomnieć, że w momencie wybuchu pożaru hala była zamknięta i nie znajdowały się w niej żadne osoby, co przyczyniło się do uniknięcia ofiar oraz rannych.