Florabo – renomowana pracownia florystyczna – powraca po długiej przerwie

Znaną w stolicy pracownię florystyczną Florabo, która słynie z organizacji popularnej akcji “Zielony Weteran”, spotkało potężne nieszczęście. Przy tej okazji, wielbiciele roślin mieli możliwość nabycia różnorodnych roślin biurowych za przystępne ceny i zapewnić im zasłużony odpoczynek. Niestety, ponad rok temu nadeszło przykre wydarzenie – w budynku, który był miejscem składowania roślin Florabo, doszło do pożaru, co zmusiło pracownię do tymczasowego zawieszenia działalności wystawienniczej.

Pracownia Florabo jest firmą specjalizującą się w tworzeniu oraz wykonaniu niepowtarzalnych aranżacji roślinnych dla wnętrz, z których wiele znajduje się w biurowcach. Sporo roślin, które przez długi czas pełniły funkcję oczyszczania powietrza w biurach i które zasłużyły na zasłużoną emeryturę, były przekazywane do magazynu Florabo. Stamtąd trafiały one w ręce warszawiaków, którzy dbali o ich dalsze losy. Tragicznie jednak, kilka miesięcy temu budynek, w którym mieścił się magazyn, padł ofiarą ognia.

W budynku Florabo niestety nie ma dostępu do prądu ani wody. (…) Aktualnie panuje jesień, a zazwyczaj w tym czasie ogrzewamy pomieszczenia, gdzie przechowujemy rośliny. Niestety, w obecnej sytuacji nie jesteśmy w stanie zapewnić im odpowiedniej opieki. Dlatego też podjęliśmy decyzję o wyprzedaży wszystkich roślin z naszego Showroomu – informowała pracownia.