Długa podróż z przesiadkami. Co zrobić z bagażem?

Podróże na długie trasy nie zawsze są krótkie i przyjemne. W przypadku konieczności rezerwowania biletów na samoloty rejsowe i przesiadania się pomiędzy różnymi środkami transportu często zachodzi konieczność wielogodzinnego oczekiwania na wyruszenie w dalszą trasę. Jest to męczące dla każdego podróżnego, zwłaszcza gdy nie może pozwolić sobie na wynajęcie hotelu w pobliżu dworca lub lotniska. Udogodnieniem w takiej sytuacji są przechowalnie bagażu, które pozwalają zabezpieczyć rzeczy osobiste na czas przerwy w podróży.

Bezpieczna przechowalnia bagażu

Kilkugodzinna przerwa w podróży często przypada na dzień, co sprawia, że niewielu podróżnych jest skłonnych zarezerwować pokój w hotelu lub hostelu. Pokój kosztuje dość dużo, dlatego jego wynajęcie zwykle w ogóle się nie opłaca. Problemem jest jednak przemieszczanie się po dworcu lub lotnisku z bagażem. Dotyczy to w szczególności bagażu rejestrowanego, którego waga może sięgać 20 kg. Duża, ciężka walizka utrudnia spokojne spożycie obiadu oraz zamówienie kawy w kawiarni. Podróżny stresuje się, że ktoś ukradnie bagaż lub że przypadkowo go gdzieś pozostawi i zgubi.

Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest przechowania bagażu. W dużych miastach można z niej skorzystać praktycznie na każdym dużym dworcu i lotnisku. Przechowalnia bagażu Warszawa Centralna sprawdza się w szczególności, gdy turysta dociera na dworzec kolejowy z lotniska i oczekuje na swój pociąg przez kilka godzin. Pozostawienie bagażu w przechowalni daje możliwość zwiedzania najbliższej okolicy, dzięki czemu oczekiwanie na wyjazd w dalszą trasę mija szybciej. Skrytkę na bagaż można zarezerwować już od kwoty 20 zł na cały dzień, dlatego warto z niej skorzystać i cieszyć się większą swobodą.

Rezerwacja przechowalni bagażu przez Internet

Na stronie https://usebounce.com/pl można dokonać wcześniejszej rezerwacji skrytki w przechowalni bagażu. Dzięki temu turysta przed kontynuacją poroży nie traci czasu na długie poszukiwanie miejsca, w którym w korzystnej cenie mógłby pozostawić swoje walizki. Rezerwacja online jest prosta i intuicyjna, gdyż wystarczy wybrać swoją lokalizację, a następnie sprawdzić, gdzie znajdują się przechowalnie w okolicy. Rezerwacja miejsca na bagaż zajmuje jedynie kilka minut. Można dokonać jej przed opuszczeniem pociągu lub w trakcie oczekiwania na odbiór bagażu po wylądowaniu na lotnisku.

Po rezerwacji skrytki w przechowalni wystarczy dotrzeć do niej z bagażem i przekazać go pracownikowi. Pracownik po otrzymaniu potwierdzenia rezerwacji schowa walizki, torby i plecaki na ustalony czas i zadba o ich bezpieczeństwo pod nieobecność właściciela. Cała procedura nie wymaga podpisywania skomplikowanych umów i dokumentów, dlatego zajmuje jedynie kilka chwil.

Kary za pozostawienie bagażu bez opieki na dworcu lub lotnisku

Korzystanie z usług przechowalni bagażu jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które często coś gubią i są roztrzepane. Obecnie obowiązujące prawo przewiduje kary za pozostawienie bagażu bez opieki w różnych miejscach. Plecak, walizkę lub inny bagaż, który nie ma właściciela, uznaje się za potencjalne zagrożenie (np. podrzucona bomba). Jeśli usunięciem bagażu zajmą się wyznaczone do tego celu służby i dojdzie do ewakuacji dworca lub terminala, koszty całej operacji poniesie właściciel bagażu. Poszukiwania właściciela prowadzi policja, która na podstawie nagrań z monitoringu, sprzedanych biletów imiennych i innych danych ustala tożsamość zapominalskiego turysty. Kary obowiązują zarówno w przypadku wykrycia niebezpiecznych przedmiotów w bagażu, jak i w przypadku, gdy bagaż znalazł się bez opieki przypadkowo.