Dewastacja elewacji kościoła Świętego Krzyża – policja zatrzymała drugiego podejrzanego

O zatrzymaniu drugiej osoby podejrzanej o zniszczenie elewacji kościoła Świętego Krzyża w Warszawie Komenda Stołeczna Policji poinformowała w poniedziałek 03 stycznia. Do samego zdarzenia doszło w bożonarodzeniową noc.

Kolejny podejrzany przesłuchany

Jak przekazał rzecznik komendy Stołecznej Policji Sylwester Marczak, 03 stycznia w godzinach popołudniowych śledczy zatrzymali i sprowadzili na komisariat drugą osobę podejrzewaną o naznaczenie ścian kościoła na Krakowskim Przedmieściu z użyciem czerwonego sprayu. Z informacji, które jako pierwsi podali działacze z kolektywu Szpila, w sprawie zatrzymanego, który spędził noc na nocnych przesłuchaniach w siedzibie policji, miało odbyć się posiedzenie aresztowe. Spotkanie zaplanowano na wtorek 04 stycznia w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Śródmieście.

Ten sam wniosek, inna decyzja sędziego

Posiedzenie rozpoczęło się o godzinie 11.00. Po rozpoznaniu sprawy i wysłuchaniu stron sędzia postanowił oddalić wniosek prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci trzech miesięcy aresztu tymczasowego. Decyzja ta wywołała zaskoczenie u oskarżycieli. Przypomnijmy, że zaledwie kilka dni temu podobne posiedzenie odbyło się w sprawie pierwszego z podejrzanych o dokonanie aktu wandalizmu. Wówczas sąd uznał roszczenie prokuratury za zasadne i mężczyzna trafił do aresztu. Jak zapowiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz, zostanie w tej sprawie złożone zażalenie.