Demontaż kładki przy ulicy Sobieskiego i Instytucie Psychiatrii i Neurologii na Mokotowie

Zapadła decyzja o zakończeniu służby kładki znajdującej się nad ulicą Sobieskiego, w pobliżu Instytutu Psychiatrii i Neurologii na warszawskim Mokotowie. Wkrótce konstrukcja ta przestanie istnieć, a na jej miejscu pojawi się przejście dla pieszych.

W tytule “Ostatnie dni kładki nad ulicą Sobieskiego” odzwierciedlono fakt, że w poniedziałek kładka została zamknięta. Prace wyburzeniowe rozpoczną się w piątek i będą kontynuowane przez cały weekend. Zamiast kładki powstanie przejście dla pieszych, które zostanie uzupełnione o ścieżkę rowerową.

Maciej Dutkiewicz, rzecznik Tramwajów Warszawskich, podkreślił, że nowo powstałe przejście dla pieszych będzie komfortowe dla korzystających z niego osób. Będzie ono również łączyło się z przystankiem tramwajowo-autobusowym na Wilanowskiej. Projekt został tak zaplanowany, aby ścieżka dla pieszych była jak najkrótsza i nie wymagała dodatkowego pokonania dystansu. Możliwość wchodzenia na przystanek z dwóch stron ma być przyjazne dla pieszych.

Dutkiewicz dodał również, że nad ulicą Sobieskiego znajduje się łącznie cztery kładki. Wszystkie one mają zostać rozebrane do końca tego roku.