Czy Lewica wygra wybory na wiceprezydenta Warszawy?

Formacja Lewica ujawniła swojego kandydata do objęcia fotela wiceprezydenta m.st. Warszawy. Postawili na Marka Szolca, radnego, którego działalność społeczna jest powszechnie rozpoznawana. Szolc zasłynął jako obrońca praw pieszych oraz zwolennik rozbudowy transportu miejskiego i cyklicznego. Jego walce ze smogiem towarzyszą zaangażowania w różne akcje społeczne, mające na celu walkę z dyskryminacją osób LGBT+. Na starcie swojej kampanii Szolc złożył kilka obietnic. Wśród nich znalazły się 20-procentowe podwyżki płac dla pracowników samorządowych oraz obietnica utrzymania partnerskich relacji ze związkami zawodowymi.

26 marca odbyła się konferencja prasowa, podczas której współprzewodnicząca partii Lewica Razem – Magdalena Biejat, oficjalnie przedstawiła Szolca jako kandydata na wiceprezydenta stolicy. Konferencję zorganizowano specjalnie na tę okazję.

Marek to osoba, która w Radzie Miasta skupia się na problemach pracowniczych. Jako reprezentant Lewicy, podkreśla swoją ideową tożsamość i utrzymuje dobre relacje ze związkami zawodowymi. Jego obecność w Ratuszu będzie gwarancją, że Warszawa stanie się wzorowym pracodawcą – podkreśliła kandydatka Lewicy i ruchów miejskich na stanowisko prezydenta Warszawy, Magdalena Biejat.