Chemikalia w płynie, mefedron i marihuana – warszawscy policjanci rozbili grupę handlarzy narkotyków

1300 litrów chemikaliów pod produkcję i ponad 100 kilogramów narkotyków wprowadzonych do obrotu. Taki bilans ostatniej akcji przedstawiła Komenda Stołeczna Policji.

Kilka adresów i kilku zatrzymanych

Wspólna akcja policjantów z Komendy Stołecznej Policji i komendy powiatowej w Mławie, którą przeprowadzono kilka dni temu, zakończyła się sukcesem. Funkcjonariusze udali się pod kilka ustalonych w trakcie wnikliwego śledztwa adresów. Zgodnie z wiedzą policjantów, w miejscach tych miały przebywać osoby podejrzane o produkcję narkotyków i dystrybucję nielegalnych substancji psychotropowych.

W wyniku akcji doszło do zatrzymania sześciu osób między 25 a 33 rokiem życia. Wśród nich są również takie, które poza działalnością narkotykową mają na swoim koncie również inne przewinienia. Jak ustalono w toku śledztwa wprowadzone do tej pory na rynek przez podejrzanych nielegalne środki to amfetamina i marihuana. W przypadku pierwszego narkotyku miało to być nie mniej niż cztery kilogramy, w przypadku drugiego już znacznie więcej. Policja podaje bowiem, że do obrotu miało trafić nie mniej, niż 99 kilogramów roślinnego suszu.

Pięć osób z zarzutami, wobec trzech zastosowano środek zapobiegawczy

W trakcie przeszukań, jakie policjanci przeprowadzili pod ustalonymi adresami, odkryto około 1300 litrów chemikaliów. Substancje te, jak poinformowali funkcjonariusze, mogły posłużyć do produkcji dużej ilości substancji psychotropowych. Odkryto również narkotyki – marihuanę i mefedron. Ponadto zabezpieczono telefony komórkowe, sprzęt elektroniczny oraz kwotę w wysokości około 40 tysięcy złotych.

Trzy miesiące w areszcie spędzi 27-letni mężczyzna z Mławy, któremu postawiono zarzut handlu i wprowadzenia do obrotu nielegalnych substancji w znacznej ilości. Mężczyzna odpowie również za posiadanie nielegalnej broni palnej, pobicie i rozbój. Pozostali dwaj aresztanci to 26- i 29-letni mieszkańcy powiatu mławskiego. Wobec nich sąd zadecydował o zastosowaniu jednomiesięcznego aresztu. Jak ich kolega odpowiedzą za rozprowadzanie nielegalnych substancji odurzających. Młodszemu dodatkowo postawiono zarzut posiadania narkotyków. Starszy z mężczyzn, podobnie jak 27-latek z Mławy, podejrzany jest również za nielegalne posiadanie broni palnej, pobicie i rozbój.

W ubiegłym roku informowaliśmy o likwidacji fabryki narkotyków pod Warszawą.