Cepelia z pomocą dla Ukraińców – licytacje i wystawy przy ulicy Chmielnej

W dawnym budynku Cepelii przy ulicy Chmielnej odbywają się wystawy i licytacje. Pozyskane w trakcie spotkać środki zostaną przekazane na rzecz Ukrainy.

Sztuka wspiera Ukrainę

Organizatorzy zapowiadali cykl wydarzeń pod nazwą Po sztukę do Cepelii. Wsparcie Wielkanocne dla Ukrainy, jako możliwość okazania swojej solidarności z ofiarami wojny, która toczy się obecnie za naszą wschodnią granicą. Seria artystycznych wydarzeń, takich jak aukcje i wystawy, rozpoczęła się w poniedziałek 18 kwietnia. Wszyscy chętni mogą okazać swoje wsparcie i przyczynić się do udzielenia pomocy Ukrainie udając się na ulicę Chmielną 8.

Jedyna taka okazja

Jak można było przeczytać w zapowiedzi wydarzenia, podczas kolejnych spotkać przybyli mogą podziwiać obrazy, zabytkowe meble, rękodzieło. Unikatową propozycją stanowiły oferowane koszyczki wielkanocne, przyozdobione przez twórców ludowych, celebrytów, dziennikarzy, a także wolontariuszy. Możliwe do nabycia przedmioty można oglądać w dawnej siedzibie Cepelii oraz w witrynach innych lokali przy ulicy Chmielnej.

Cepelia jednoczy mieszkańców

Organizatorzy syklu Po sztukę do Cepelii. Wsparcie Wielkanocne dla Ukrainy podkreślają, jak ważny jest fakt zaangażowania w wydarzenie nie tylko przedstawicieli narodowości polskiej, ale również artystów z Ukrainy i Białorusi. W swoim komunikacie wyrazili oni nadzieję, że spotkania na Chmielnej będą inspiracją dla wszystkich i doprowadzą do integracji między przedstawicielami różnych środowisk.

Galerię można odwiedzać między godziną 15.00 a 20.00. Wszelkie aukcje i wystawy zakończą się 07 maja. Cały dochód organizatorzy przeznaczą na zakup specjalnych opasek uciskowych, które trafią do obywateli Ukrainy.

Zainteresowanych rękodziełem zapraszamy do zapoznania się z takimi wydarzeniami, jakie oferuje między innymi Hajnowski Dom Kultury.