Bruce Wayne zagościł w stolicy – nowy projekt “Batman: Świat” przenosi głównego bohatera w kolejne miejsca. Człowiek-nietoperz zadziałał także w Warszawie

Klika dni temu wydawnictwo DC zaprezentowało swój nowy, międzynarodowy projekt. W przedstawionym albumie “Batman: Świat” zamieszczono krótkie komiksy, przedstawiające przygody Mrocznego Rycerza. Podczas swoich podróży superbohater odwiedza kolejne kraje, a o jego działaniach opowiadają twórcy z danego państwa. Teraz czytelnicy i miłośnicy obrońcy Gotham City mogą śledzić jego losy w Ameryce Północnej, Francji, Hiszpanii, we Włoszech, Niemczech, Czechach, Rosji, Turcji, Meksyku, Brazylii, Chinach, Korei Południowej, Japonii, a także w Polsce.

Bruce Wayne na ulicach Warszawy

Za stworzenie polskiego scenariusza zatytułowanego Obrońca miasta, odpowiedzialny był Tomasz Kołodziejczak, natomiast kształt postaciom nadał rysownik Piotr Kowalski. Współtwórcą komiksu jest także Brad Simpson, który wzbogacił historię o odpowiednie kolory.
Akcja Obrońcy rozgrywa się w najważniejszym mieście kraju – stolicy. Tam też Bruce Wayne wchodzi w świat warszawskich korporacji i, oczywiście, przestępczości. Streszczeniem fabuły podzielił się z entuzjastami komiksu Tomasz Gardziński z serwisu Spider’s Web:

Batman odkrywa, że w Warszawie przestępczość utrzymuje się na wyjątkowo niskim poziomie dzięki technologii opracowanej przez firmę Warsaw Tech. Postanawia w nią zainwestować i przenieść do Gotham. Prezeska Warsaw Tech jest jednak niechętna Wayne’owi. Zmienia zdanie, dopiero gdy Batman ratuje ją z rąk pary oprychów.

Jedyny taki album

Mimo tego, że projekt jest międzynarodowy, każdy z krajów może poszczycić się własną, stworzoną przez rodzimych twórców okładką albumu. Egzemplarze wydane w Polsce opatrzone międzynarodową obwolutą prezentują na swej okładce dzieło autorstwa Piotra Kowalskiego, wyobrażające Batmana siedzącego na dachu Zamku Królewskiego.

Nowa pozycja wydawnictwa DC ”Batman: Świat” jest dostępna w sprzedaży od 14 września. Cena okładkowa to 69 zł.