Białołęka – urząd dzielnicy ogłosił przetarg na nową pływalnię

Zjeżdżalnie, sauny grota lodowa i jacuzzi. Te elementy powinny pojawić się w koncepcji architektonicznej, którą radni dzielnicy rozważą jako kandydaturę w ogłoszonym przetargu. Pływalnia, oferująca sześciotorowy basem ma powstać w sercu Białołęki u zbiegu ulic Ostródzkiej i Hemara.

Pływalnia dla Zielonej Białołęki

Na temat planu utworzenia pływalni w północno-wschodniej części Warszawy mówił burmistrz dzielnicy, Grzegorz Kuca. W komunikacie prasowym podkreślił, jak ważne jest zapewnienie mieszkańcom dostępu do tego rodzaju atrakcji. Kuc zapewnił, że teren pod realizację już pozyskano. Pływalnia ma powstać w centrum wschodniej części dzielnicy, nieopodal placówek edukacyjnych.

Władze dzielnicy zapowiadają również, że w projekcie ujęta zostanie istniejąca już część biologiczna działki. Obszar ten zostanie zagospodarowany jako miejsce wypoczynku na łonie natury, a wszelkie walory zielonej przestrzeni pozostaną zachowane.

Według założeń pływalnię na Białołęce o wymiarach 25 na 16 metrów ma tworzyć sześć torów pływackich, brodzik dla najmłodszych, basen rekreacyjny. Pojawią się również wewnętrzne i zewnętrzne zjeżdżalnie. Przewidziano także jacuzzi z solanką, grotę lodową i sauny.

Projekt całego kompleksu

Radni dzielnicy podali wytyczne, według których chętne firmy powinny tworzyć swoje propozycje. Zarząd oczekuje elewacji budynku, która połączy w sobie elementy drewniane, betonowe oraz szklane. Całość powinna doskonale komponować się z otaczającą obiekt zielenią. Wieża, w której miałyby znajdować zjeżdżalnie, w związku z określoną wysokością 20 metrów, powinna być potraktowana jako swoistego rodzaju punkt widokowy. Rolą architektów będzie również zadbanie o zagospodarowanie przestrzeni wokół kompleksu, stworzenie przestrzeni rekreacyjnej wokół pływalni, a także zapewnienie takich elementów jak plac zabaw, parkingi i dojazdy.

Zainteresowani wykonaniem projektu mają czas do 13 maja bieżącego roku na zgłoszenie swojej kandydatury. Po przeprowadzonej ocenie formalnej jury zaprosi wybrane firmy do złożenia prac w terminie nie dłuższym niż 10 tygodni. Wyniki przetargu, będące rezultatem narady sądu konkursowego, poznamy we wrześniu.