Bezpłatny serwis rowerowy dla mieszkańców Warszawy w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności

Od następnego tygodnia, począwszy od soboty 16 września, stołeczni cykliści będą mieli możliwość skorzystania z bezpłatnego serwisu rowerowego. Specjaliści ds. naprawy rowerów będą dostępni przez cały tydzień w siedmiu różnych dzielnicach Warszawy, oferując szereg usług całkowicie za darmo. Wśród nich znajdą się takie czynności jak kontrola i regulacja ciśnienia w oponach, eliminowanie luzów, inspekcja połączeń gwintowych oraz montaż akcesoriów rowerowych. Poniżej znajdują się szczegółowe informacje na ten temat.

To wszystko jest częścią Europejskiego Tygodnia Mobilności, który trwa od 16 do 22 września. Stołeczny samorząd zachęca do skorzystania z tego bezpłatnego serwisu rowerowego. Zespół ekspertów będzie dostępny dla wszystkich zainteresowanych, oferując zarówno szybki przegląd i test roweru, jak i bardziej kompleksowe sprawdzenie stanu technicznego pojazdu.

Mobilny Serwis Rowerowy, który jest jedną z inicjatyw Europejskiego Tygodnia Mobilności, jest nie tylko gestem uznania dla cyklistów. Jak podkreśla wiceprezydent Warszawy, Michał Olszewski, jest to również zachęta dla tych osób, które jeszcze nie zdecydowały się na rower jako środek transportu do pracy czy szkoły.