Awaria wodociągu na warszawskim Gocławiu

Na terenie warszawskiego Gocławia, w rejonie ulicy Abrahama, miało miejsce niespodziewane zdarzenie o charakterze infrastrukturalnym. Awaria sieci wodociągowej spowodowała, że ulica Abrahama zamieniła się w rzekę. Policja, reagując na zaistniały incydent, podjęła decyzję o całkowitym zamknięciu tego fragmentu drogi, pomiędzy ulicami Kapelanów Armii Krajowej a Fieldorfa. Niewątpliwie utrudniło to poruszanie się zarówno kierowcom, jak i korzystającym z komunikacji miejskiej.

Z powodu awarii i zamknięcia ulicy Abrahama konieczne były zmiany w trasach autobusów linii 111 oraz 311. Zostały one przekierowane na objazdy, co mogło wydłużyć czas podróży pasażerów. Różne służby pracują na miejscu, aby jak najszybciej usunąć skutki awarii. Jednakże nie jest jeszcze znane przybliżone zakończenie tych działań.

Awaria wodociągu miała miejsce w dniu 10 października, we wtorek, około godziny jedenastej rano. Ulica Abrahama na warszawskim Gocławiu była miejscem, gdzie doszło do tej niespodziewanej sytuacji. Na skutek awarii ulica została zalana na całej swojej szerokości.

Awaria wystąpiła pod adresem Abrahama 8, co spowodowało wylanie dużej ilości wody bezpośrednio na jezdnię. Jak poinformował nas Rzecznik Prasowy Straży Miejskiej w Warszawie, Jerzy Jędraszko, na miejscu działały już służby miejskie.