45-letni turecki obywatel, poszukiwany za przestępstwo narkotykowe, zatrzymany w Warszawie

Właśnie wpadł w ręce warszawskiej policji 45-letni mężczyzna, obywatel Turcji, który był poszukiwany za przestępstwa związane z narkotykami. Był skazany prawomocnym wyrokiem na rok pozbawienia wolności. Policjanci odkryli przy nim i w jego miejscu zamieszkania, spore ilości marihuany.

Informacje od Komendy Stołecznej Policji dotyczące zatrzymania tureckiego obywatela sugerują, że funkcjonariusze ustalili jego miejsce pobytu na terenie dzielnicy Włochy w Warszawie. Sierżant Bartłomiej Śniadała wyjaśniał, że mężczyzna ten, skazany przez sąd na karę roku pozbawienia wolności, ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

Następnie, policja rozpoczęła monitorowanie mieszkania podejrzanego. Wszystkie dowody wskazywały na to, że lokal jest zamieszkany. Jak wspomina sierżant Śniadała, to właśnie współlokator otworzył drzwi do mieszkania funkcjonariuszom. W trakcie rozmowy z nim, do wnętrza lokalu wszedł poszukiwany. Zdawał się być zaskoczony wizytą policjantów i nawet nie próbował uciekać.

Jednak to nie koniec kłopotów dla obywatela Turcji. W jego plecaku funkcjonariusze znaleźli torbę foliową zawierającą susz, który okazał się być marihuaną. Policjanci dokładnie sprawdzili także mieszkanie, w którym przebywał. Tam natrafili na jeszcze więcej nielegalnego suszu przechowywanego w dwóch słoikach oraz na wagę elektroniczną. Łącznie, zabezpieczono blisko 160 gramów narkotyku – dodał sierżant Śniadała.