Festyn urodzinowy w Warszawskim Zoo – 23 lata największego warszawiaka, słonia Leona

Dnia 4 lutego, w niedzielne popołudnie, stołeczny ogród zoologiczny stał się miejscem nietypowej celebracji. Tego dnia obchodzone były 23. urodziny jednego z mieszkańców tej placówki – słonia o imieniu Leon. Wydarzenie to przyciągnęło mnóstwo zwiedzających, entuzjastów lokalnego zoo.

Uroczystości związane z kolejnymi urodzinami słonia Leona rozpoczęły się o godzinie 12:00 w Słoniarni warszawskiego ogrodu zoologicznego. Atrakcji nie brakowało – od tortu dla jubilata, przez popcorn i duże prezenty, aż po różnorodne eksponaty związane ze słoniami oraz emocjonujące konkursy.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników festynu specjalne atrakcje. Odbywały się m.in. prezentacje opiekunów ze Słoniarni i Nosorożce Warszawskiego Zoo, które pozwoliły gościom lepiej poznać życie tych niezwykłych zwierząt. Między innymi prezentowano jak wyglądają treningi medyczne słoni oraz jakie elementy składają się na ich dietę. W dodatku opiekunowie zdradzili, jakie specjalne pączki przygotowują dla słoni na Tłusty Czwartek.

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem mimo niekorzystnej, deszczowej pogody. Nie zabrakło także możliwości obdarowania jubilata – goście mogli przynieść prezent dla słonia Leona. Nasz fotograf uwiecznił urodzinowe świętowanie Leona – zdjęcia dostępne są w naszej galerii.