Zgubne skutki spożycia – na Targówku zginął 59-letni mężczyzna

Policjanci zatrzymali 28-latka podejrzanego o spowodowanie prowadzącego do śmierci uszczerbku na zdrowiu innego mężczyzny. Według ustaleń 59-latek został dotkliwie pobity.

Śledztwo w sprawie śmierci

O przebiegu śledztwa opowiedziała Paulina Onyszko, pełniąca funkcję rzecznika Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI. Jak poinformowała, w piątek, 08 kwietnia, w jednym z mieszkań na Targówku, odkryto zwłoki mężczyzny. W trakcie dochodzenia policjanci przeprowadzili szereg czynności w tej sprawie. Już pierwsze ustalenia wskazywały, iż 59-latek mógł zostać pobity, co w efekcie doprowadziło do jego zgonu. W celu złożenia wyjaśnień zatrzymano kobietę i dwóch mężczyzn, którzy spożywali ze zmarłym alkohol.

Uszczerbek na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym

Oględziny miejsca zdarzenia i złożone przez świadków zeznania pozwoliły na odtworzenie zdarzeń z 08 kwietnia. Analiza dokumentacji medycznej wykazała, że śmierć 59-letniego mężczyzna nastąpiło w wyniku dotkliwego pobicia. Jak przekazała Onyszko, zgromadzone dowody wskazują, że czynu tego dopuścił się 28-latek zatrzymany w związku ze sprawą. Mężczyźnie postawiono już zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem była śmierć.

Na wniosek prokuratora sędzia wyraził zgodę na zastosowanie wobec zatrzymanego 28-latka zabezpieczającego środka w postaci aresztu tymczasowego. Za czyn, którego mężczyzna się dopuścił, grozi mu kara od 25 lat do dożywotniego pozbawienia wolności.