Zaplanowany na najbliższy, długi weekend remont fragmentu ulicy Czerniakowskiej

Podczas nadchodzącego, przedłużonego weekendu odbędą się prace remontowe na odcinku ulicy Czerniakowskiej. Obszar ten rozciąga się między Trasą Siekierkowską a ulicą Chełmską. Będzie to pierwsza tak poważna operacja frezowania drogi w tym roku. W związku z planowanym remontem, zarówno kierowcy, jak i komunikacja miejska, będą musieli korzystać z alternatywnych tras przejazdu.

Rozpoczęcie prac budowlanych jest planowane na środę, 29 maja, o godzinie 22:00. Prace potrwają do poniedziałku, 3 czerwca, do godziny 4:00. Pracownicy drogówki będą pracować jednocześnie na obu stronach jezdni Czerniakowskiej. W wyniku tych działań, nie będzie możliwości przejazdu od alei Becka (znanej również jako Trasa Siekierkowska) do ulicy Chełmskiej. W trakcie trwania remontu zamknięte zostaną skrzyżowania Czerniakowskiej z Chełmską i Kaszubską. Kierowcy podróżujący aleją Witosa powinni wziąć pod uwagę, że nie będą mogli skorzystać z estakady prowadzącej w kierunku Czerniakowskiej.

Objazdy dla kierowców zostaną zorganizowane poprzez aleje Becka i Witosa oraz ulice van Beethovena, Jana III Sobieskiego i Gagarina. Alternatywną trasą będzie również możliwość przejazdu aleją Becka i aleją Polski Walczącej.

Objazdy do Chełmskiej zostaną skierowane przez ulicę Jana III Sobieskiego lub van Beethovena i Bobrowiecką, natomiast z Chełmskiej do Czerniakowskiej – poprzez ulice Czerską i Gagarina.