Zabójstwo w Ząbkach: Partner ofiary i dwóch innych mężczyzn zatrzymanych

W sobotę, w jednym z mieszkań w małym miasteczku Ząbki, położonym na przedmieściach Warszawy, odnaleziono ciało kobiety. Wkrótce po tym, prokuratura postawiła oskarżenie o zabójstwo jej partnerowi.

W wyniku śledztwa prowadzonego w tej sprawie, trzech mężczyzn zostało aresztowanych. Jednym z nich jest 51-letni towarzysz życia nieżyjącej kobiety, który zasłyszał zarzuty powiązane z morderstwem i recydywą. Jak wyjaśniła prokurator Katarzyna Skrzeczkowska z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga podczas rozmowy z naszą redakcją, ten mężczyzna wcześniej był już karany za działania przestępcze takie jak rozbój, a także odbywał karę pozbawienia wolności.

W kontekście tej samej sprawy, dwóch innych mężczyzn również usłyszało zarzuty. Chodzi tu o nieudzielenie pomocy osobie znajdującej się w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia oraz o celowe zaniechanie informowania odpowiednich organów ścigania o popełnionym przestępstwie, czyli zabójstwie, które miało miejsce i o którym obaj byli na bieżąco informowani – dodała prokurator Skrzeczkowska.