Zaatakowali nastolatka z tasakiem w ręku – za brutalne pobicie zasiądą na ławie oskarżonych

Choć chciał oddać napastnikom wszystko, co przy sobie miał, napastników to nie usatysfakcjonowało. Do brutalnego pobicia 16-latka doszło we wrześniu w Józefowie. Mężczyźni usłyszeli zarzuty, jednak terminu rozprawy nadal nie ustalono.

Zaatakowali nieletniego na środku ulicy

08 września 2021 roku pod numerem alarmowym 112 dyspozytor przyjął zgłoszenie o pobiciu na terenie podwarszawskiego Józefowa. Wstępne ustalenia przybyłych na miejsce policjantów wykazały, iż poszkodowanego nieletniego na jednej z ulic zaatakowali nieznani mu dwaj mężczyźni. Trzymając w ręku tasak, napastnicy grozili chłopcu odcięciem głowy.

Poszkodowany zgodził się oddać mężczyznom posiadane przy sobie cenne przedmioty, telefon i pieniądze. To jednak nie ugasiło szaleńczego pragnienia napastników, którzy dotkliwie pobili swoją ofiarę. Następnie zostawili go w ciężkim stanie na środku ulicy i zbiegli przed przyjazdem policji i pogotowia ratunkowego.

Dwaj oskarżeni mężczyźni

Dzień po tym zdarzeniu do Prokuratury Rejonowej w Otwocku doprowadzono dwóch zatrzymanych. Jeden z nich, zatrzymany jako pierwszy w kolejności, to mężczyzna w wieku 25 lat. Drugiego podejrzanego w wieku 39 lat funkcjonariusze zatrzymali chwilę później. Obecnie obaj mężczyźni oczekują na termin rozprawy. Za pobicie 16-latka, stosowanie gróźb karalnych i, jak się okazało, kradzież stalowego tasaka, którego wartość szacowana jest na kwotę 600,00 złotych, grozi im osiem lat pozbawienia wolności.