Wybuch pożaru w opuszczonym budynku na Pradze Północ – szczegóły zdarzenia

W nocy doszło do niebezpiecznego incydentu w stolicy Polski, kiedy to pustostan na ulicy Folwarcznej w warszawskiej dzielnicy Praga Północ został ogarnięty ogniem. Na drugim piętrze starej kamienicy wybuchł pożar. Pomimo groźnego wyglądu sytuacji, nikomu nic się nie stało.

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie przekazała, że do zdarzenia doszło przy ul. Folwarcznej 5. Strażacy zostali powiadomieni o pożarze około 21:00 i szybko ruszyli na miejsce zdarzenia. Po przybyciu na miejsce zidentyfikowali, że płomienie i dym wydobywają się z rozbitego okna na drugim piętrze.

Ze względu na zablokowane wejścia i okna na parterze budynku, strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu do dostania się do środka. Pierwszą linię gaśniczą poprowadzili korzystając z mechanicznej drabiny SD-31, skutecznie gasząc płonące odpady. Druga linia gaśnicza została wprowadzona przez elewację za pomocą linki ratowniczej z pierwszego piętra, co umożliwiło ugaszenie pożaru na korytarzu. Trzecia linia gaśnicza została wprowadzona przez klatkę schodową, po uzyskaniu dostępu od strony podwórza. Dzięki temu udało się ugasić pomieszczenie o powierzchni około 20 m2 wypełnione śmieciami na drugim piętrze – poinformowały służby ratownicze.