Wybielanie zębów specjalistyczną metodą w zaciszu domowym

Wybielanie zębów zawsze powinno odbywać się pod okiem stomatologa. Metody proponowane nam przez producentów produktów wybielających nie zawsze mogą być w pełni bezpieczne dla naszego uzębienia.

Wybielanie zębów zawsze powinno odbywać się pod okiem stomatologa. Metody proponowane nam przez producentów produktów wybielających nie zawsze mogą być w pełni bezpieczne dla naszego uzębienia. Nakładki wybielające, jakie otrzymać możemy w gabinecie, to doskonała propozycja dla osób, które marzą o śnieżnobiałym uśmiechu. Jak dokładnie wygląda zabieg wybielania?

Jak wygląda zabieg wybielania nakładkowego?

Wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym obejmuje dwa etapy – gabinetowy i domowy. Sposób ten jest niezwykle wygodny, bowiem piękny uśmiech uzyskać możemy w zaciszu domowym. Na pierwszej wizycie stomatolog Kraków oceni naturalną barwę naszego uzębienia oraz wykona dokumentację fotograficzną. Podczas konsultacji dowiemy się, jakie są możliwości wybielenia naszych zębów i jaki efekt możemy uzyskać. Wówczas także pobrany zostanie wycisk górnego oraz dolnego łuku zębów, który posłuży do wykonania nakładek celuloidowych.

Na kolejnej wizycie pacjent otrzyma przygotowane w pracowni protetycznej nakładki wraz ze strzykawkami wypełnionymi specjalistycznym żelem wybielającym. Stomatolog poinformuje go także, jak powinno wyglądać wybielanie zębów Kraków w warunkach domowych.

Instrukcja noszenia nakładek wybielających

Etap domowy polega na codziennym zakładaniu nakładek na nasze uzębienie. Przede wszystkim rozpocząć musimy od precyzyjnego wyszczotkowania całego uzębienia. Warto także wykorzystać nić dentystyczną, aby możliwe, jak najdokładniej wyczyścić przestrzenie międzyzębowe. Następnie żel nakładamy na stronę uzębienia wargowego w nakładkach, które później umieszczamy w naszych ustach. Długość noszenia nakładek bezpośrednio uzależniona jest od stężenia preparatu wybielającego oraz zamierzonego przez nas efektu wybielania. Zazwyczaj jest to czas od 4 do 8 godzin. W sytuacji, gdy żel dostanie się na naszą błonę śluzową, niezwłocznie należy się go pozbyć – suchą szczoteczką do zębów, chusteczką higieniczną bądź czystym palcem. Zęby w okresie wybielania i zaraz po mogą być nieco wrażliwsze na zimne bądź gorące jedzenie oraz picie. Zaleca się zatem, aby około dwa tygodnie wcześniej przed rozpoczęciem zabiegu wybielania stosować pastę do zębów, przystosowaną do wrażliwego uzębienia. Dodatkowo warto z niej korzystać także do kilku tygodni po skończonej kuracji.

Bardzo często na zabieg wybielania nakładkowego decydują się osoby, które ówcześnie nosiły aparaty ortodontyczne Kraków, bowiem naturalnym bywa, iż w trakcie leczenia ortodontycznego zęby mogą nieco zmienić swój koloryt.