Weekendowe atrakcje w stolicy – co nas czeka w ten weekend?

Warszawa, jak na stolicę przystało, to ośrodek znaczący w świecie ośrodek kulturalny. Biegnące w swoim wyjątkowym tempie życie miasta każdego dnia obfituje w atrakcyjne wydarzenia, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Czekasz na kolejną dawkę wrażeń? Kolejna okazja już w najbliższy weekend.

Dzieje się kulturalnie w Warszawie – niezwykłe atrakcje na warszawskim rondzie

W najbliższą sobotę, 11 września, w godzinach 12.00-22.00 odbędzie się kolejna edycja cieszącego się ogromnym zainteresowaniem Kercelaka. Podczas wydarzenia rozgrywającego się u zbiegu alei Solidarności, ulicy Okopowej i Leszno, każdy biorący udział w wydarzeniu warszawianin przeniesie się w magiczne lata 20. i 30. ubiegłego stulecia. Wśród zaplanowanych atrakcji znajdą swoje miejsca stanowiska zanikających zawodów, a wśród nich szewc, czy produkcja wyrobów regionalnych. Ciekawym punktem będą też występy grup artystycznych, które nawiążą do minionych lat chwały kabaretu z początku XX wieku.

Do dyspozycji odwiedzających będą atrakcyjne fotobudki. Zaplanowano także atrakcje dla najmłodszych obywateli stolicy.

Inne wydarzenia w stolicy w ten weekend

Poszukując ciekawego zajęcia na nadchodzące weekendowe dni warszawiacy mogą skorzystać z obszernej oferty kulturalnej. W dniach 10-12 września będą miały miejsce takie wydarzenia jak święto placu Hallera, koncert zespołu Kwiat Jabłoni, Tarki Vingage czy Targi Rzeczy Ładnych. Wspomniany wcześniej Kercelak to jedna z propozycji władz miasta na spędzenie w wyjątkowy sposób ciepłego weekendu w stolicy. Mieszkańcy Warszawy będą mogli też udać się na Międzynarodową Wystawę Kotów Rasowych. O dniu otwartym w metrze pisaliśmy na łamach serwisu już wcześniej.