Warszawski Służewiec w obliczu kolejnych przemian urbanistycznych: wyburzenie magazynów i biur przy ul. Postępu 2

Warszawski Służewiec, znany jako teren wielu biurowców i magazynów, jest na następnej ścieżce do transformacji urbanistycznej. Istniejące budynki przy ulicy Postępu 2, które służyły jako magazyny i biura, niebawem staną się jedynie wspomnieniem. Firma Archicom nabyła tę działkę, płacąc za nią sumę 55 milionów złotych firmie Ghelamco Poland, z planem na stworzenie tam nowo powstałego osiedla mieszkaniowego w przyszłości.

Nadchodzi czas kolejnego etapu rewitalizacji w dzielnicy Służewiec w Warszawie. Do wyburzenia zostaną przeznaczone magazyny i biura mieszczące się na działce przy ulicy Postępu 2. Budynek znajduje się na obszarze o powierzchni około 1,3 ha, który do niedawna był własnością firmy Ghelamco Poland.

Archicom stał się obecnym właścicielem tego terenu. Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie “Urbanity”, firma zapłaciła za nieruchomość i jej obiekty kwotę 55 milionów złotych.

W galerii poniżej dostępne są zdjęcia budynków magazynowych i biurowych, które w najbliższym czasie mają zostać zrównane z ziemią.