Warszawska solidarność z Izraelem: Pałac Kultury i Nauki świeci barwami flagi izraelskiej

W niedzielne popołudnie 8 października, Pałac Kultury i Nauki, który jest jednym z najbardziej charakterystycznych budynków stolicy Polski, został oświetlony w biało-niebieskich barwach. Barwy te niewątpliwie kojarzą się z flagą Izraela. Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, podzielił się tym faktem na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Działanie to miało na celu zademonstrować solidarność miasta Warszawy z Izraelem. Ten kraj, niestety, musiał zmierzyć się z atakiem ze strony Hamasu w ostatni weekend. Informacje o tym wydarzeniu przekazał Rafał Trzaskowski za pośrednictwem mediów społecznościowych.

“Nie dla przemocy! Nie dla atakowania bezbronnych obywateli i obywatelek izraelskich miast. W ostatnią sobotę byliśmy świadkami ataku na Tel Awiw, nasze miasto partnerskie, które pogrążyło się w chaosie w wyniku niszczycielskiego ataku rakietowego. Dziś, podobnie jak wiele innych miast europejskich, wyrażamy naszą solidarność z Izraelem poprzez oświetlenie Pałacu Kultury i Nauki flagowymi barwami biało-niebieskimi ” – napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych Rafał Trzaskowski.