Warszawska impreza sportowa z charytatywnym przesłaniem "Fun Run dla autyzmu" po raz drugi na Żoliborzu

W sobotni poranek 20 kwietnia, stolica Polski stała się miejscem wyjątkowej inicjatywy mającej na celu kształtowanie świadomości społecznej odnośnie autyzmu i osób dotkniętych różnymi formami neuroróżnorodności. Na terenie warszawskiego Żoliborza odbył się bowiem drugi już charytatywny bieg z kolorowymi proszkami holi zatytułowany “Fun Run dla autyzmu”.

Biegacze mieli do pokonania dystans 5 kilometrów. Wydarzenie cieszyło się dużą popularnością, zgromadziło wielu uczestników nie tylko z kręgu osób dotkniętych neuroróżnorodnością, ale także ich rodziny, przyjaciół oraz liczne grono osób, które postanowiły zaangażować się w tę szczytną inicjatywę i okazać swój wsparcie.

Autorzy wydarzenia zapewnili, że uczestnicy mogą liczyć na wiele emocji i zabawy. Już przed startem wszyscy mieli okazję rozgrzać się podczas energetycznej zumby. W trakcie biegu, na każdym z pokonywanych kilometrów, uczestnicy oblewani byli kolorowymi proszkami holi, a całość urozmaicona była błyszczącym brokatem. Szczególnym akcentem było zaś przekazanie medali na mecie – każdy z nich był jednym z elementów puzzla, które razem składają się w symbol nieskończoności, stanowiący znak rozpoznawczy neuroróżnorodności – jak podkreślali organizatorzy wydarzenia na swoich stronach na portalach społecznościowych.