Warszawa zajęła pierwsze miejsce w konkursie European Best Destination 2023!

Decydującą przewagą głosów Warszawa zajęła pierwsze miejsce w europejskim konkursie European Best Desitnation 2023. Polskie miasto otrzymało 142 tys. głosów — o 50 tys. głosów więcej niż Ateny, które znalazły się na drugim miejscu. Wygrana oznacza nie tylko prestiżowy tytuł, ale również większe zainteresowanie ze strony turystów.

Warto przyjechać do Warszawy

Złośliwi twierdzą, że Warszawa zajęła pierwsze miejsce w konkursie European Best Destination 2023 z powodu licznych głosów oddanych przez samych Polaków. Nie zmienia to faktu, że stolica Polski naprawdę jest miastem wartym odwiedzin. Wielu zagranicznych turystów wciąż nie zdaje sobie sprawy, że Polska jest krajem z szeroką ofertą turystyczną i rozrywkową. Warszawa jako miasto nowoczesne i z bogatą historią może spodobać się osobom o różnych oczekiwaniach i zainteresowaniach. Nie można się u nas nudzić!

Z wygranej cieszy się również prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, który podziękował wszystkim głosującym osobom. Wygrana w prestiżowym konkursie jest świetną promocją polskiego miasta za granicą, co spodoba się zwłaszcza warszawskim przedsiębiorcom.