Zwiedzanie to nie tylko poznawanie historii. To także podziwianie widoków, a tych w Warszawie nie brak. Znając lokalizację najlepszych punktów widokowych, można udać się na niezapomniany spacer, obfitujący w zapierające dech w piersi wrażenia.
Skąd najlepiej spoglądać na Warszawę?
Nizina Mazowiecka z oczywistych przyczyn nie może pochwalić się naturalnymi wzniesieniami, które umożliwiłyby obserwatorom podziwianie widoków. W tym celu wykorzystywane są tarasy budynków oraz sztucznie utworzone wzniesienia.
Pałac Kultury i Nauki
Najbardziej znany punkt widokowy to zlokalizowany na 30 piętrze taras Pałacu Kultury i Nauki. Dostępny dla zwiedzających oferuje widok na Warszawę dzienną i wieczorową porą z wysokości 114 metrów.
Gnojna Góra
Obdarzone wymowną nazwą wzniesienie powstało na funkcjonującym na tym terenie do XVIII wieku wysypisku. Mimo mało zachęcającego tytułu taras na Gnojnej Górze pozwala przyglądać się odwiedzającym przepływającej przez Warszawę Wiśle i prawobrzeżnej stronie miasta.
Dzwonnica kościoła św. Anny
Mieszczący się przy Placu Zamkowym kościół św. Anny to doskonały punkt obserwacyjny. Po cierpliwym pokonaniu 150 stopni docieramy do kościelnej dzwonnicy, skąd możemy podziwiać jeden z najpiękniejszych widoków na warszawską starówkę.
Wieża Muzeum Powstania Warszawskiego
Samo Muzeum Powstania Warszawskiego zasługuje na uwagę i stanowi niepodważalnie jeden z najważniejszych punktów na turystycznym szlaku. Skoro już się tam znajdziemy, możemy udać się panoramiczną windą na szczyt 32-metrowej wieży górującej nad budynkiem, by stamtąd ujrzeć panoramę Śródmieścia i Woli.
Kopiec Powstania Warszawskiego
Wzniesienie o wyjątkowym znaczeniu, usypane po II wojnie światowej z gruzów zrujnowanej Warszawy, to nie tylko możliwość na wspomnienie wydarzeń roku 1944, ale też okazja do spojrzenia na stolicę z innej perspektywy.
Ogród na dachu BUW
Mieszczący się na dachu biblioteki uniwersyteckiej ogród to nie tylko jeden z najpiękniejszych z tego typu obiektów w Europie, ale także doskonały punkt widokowy, odsłaniający panoramę miasta wraz z Mostem Świętokrzyskim i rzeką Wisłą.