Nocne życie stolicy, czyli gdzie iść, gdy muzea już zamknięte

Chociaż odwiedzając nowe miejsca na mapie, chcemy przede wszystkim zapoznać się z ich historią i zwiedzić najsłynniejsze zabytki, nie da się ukryć, że jesteśmy spragnieni także jego innej, ciemniejszej strony. Przecież w mieście takim, jak Warszawa, życie toczy się nie tylko przy dziennym świetle.

Drugi szlak turystyczny

Nocne życie w stolicy toczy się niezwykłymi porywającymi torami. Chcąc spędzić miło czas po długich godzinach zwiedzania, można skorzystać z wielu różnych propozycji, jakie ma dla wizytujących Warszawa.

Na dobry początek..

Z pewnością kolacja to dobra okazja na zapoznanie się z lokalnymi smakołykami. Wybierając w szerokiej ofercie, możemy zdecydować się na tradycyjne lub nowoczesne menu. Dziczyzna, pyzy, śledź po warszawsku, Wuzetka? A może po kawałku wszystkiego z różnych beczek? Odwiedzając Halę Koszyk oraz popularny w sezonie Nocny Market możemy nie tylko wybierać do woli, ale też podziwiać atrakcyjne przestrzenie.

Pod rozgwieżdżonym niebem

Chcąc zakosztować wieczornego życia warszawiaka, warto udać się Bulwary Wiślane, gdzie zabawa trwa od wieczora do białego rana. Tam znajdziemy nie tylko dobry napitek, ale i muzykę na żywo.

Odrobina wytchnienia w oryginalnym wnętrzu

Znużeni spacerem bulwarami możemy udać się do jednego z wielu pubów czy klubów, mieszczących się w industrialnych wnętrzach dawnych fabryk lub odrestaurowanych stuletnich kamienic. Warszawska Praga ze swoim niepowtarzalnym klimatem przyjmie nas z otwartymi ramionami i ugości nas jak swoich.

Zakończenie w stylu disco

Nocne odwiedziny w stolicy możemy świętować na parkiecie jednego z warszawskich klubów, zlokalizowanych przy ul. Mazowieckiej, Kredytowej, Nowogrodzkiej, Żurawiej lub udać się na Nowy Świat do uwielbianych przez społeczność studencką Pawilonów, gdzie zabawa trwa do bladego świtu.