Warszawa manifestuje solidarność z Ukrainą w rocznicę rosyjskiej agresji

Po rosyjską ambasadą w Warszawie zebrały się tłumy ludzi, by zamanifestować solidarność z Ukrainą w rocznicę rosyjskiej agresji. Organizacje ukraińskie działające w Polsce zorganizowały przemarsz spod rosyjskiej ambasady pod sejm, by w ten sposób oddać hołd bohaterom walczącym w Ukrainie oraz uczcić pamięć poległych w wojnie cywilów.

“365 dni bohaterstwa, 365 dni wsparcia” — z Ukrainą aż do zwycięstwa

Warszawa jest jednym z polskich miast, w którym zorganizowano solidarnościowy przemarsz w związku z rocznicą ataku Rosji na Ukrainę. Ukraińcy i Polacy spotkali się przy ulicy Belwederskiej w Warszawie, skąd ruszyli pod sejm. “365 dni bohaterstwa, 365 dni wsparcia” to hasło przewodnie marszu, podczas którego manifestanci okazali solidarność z Ukrainą. W tym czasie zbierano również latarki dla ukraińskich dzieci, by nie musiały bać się ciemności podczas awarii elektryczności w bombardowanych miastach.

W Warszawie do krótkiej manifestacji doszło także o 6 rano. Aktywiści puścili rosyjskim dyplomatom zamieszkującym blok przy ul. Beethovena dźwięki syren alarmowych, bomb i pocisków, by mogli poczuć się jak Ukraińcy 24 lutego 2022 roku.