Mecz Legia Warszawa-Widzew Łódź: zatrzymano 43 osoby

W piątek w Warszawie odbył się mecz piłkarski, w którym zmierzyły się drużyny: Legia Warszawa i Widzew Łódź. Mecz zakończył się remisem. Tymczasem policjanci zakończyli wydarzenie z 43 zatrzymanymi osobami. W większości były to osoby poszukiwane do odsiadki, a także kibice posiadający narkotyki i niebezpieczne narzędzia.

Duża liczba zatrzymanych po meczu Legii Warszawa

Liczne jednostki policyjne zabezpieczały piątkowy mecz Legii Warszawa, w którym drużyna zmierzyła się z łódzkim Widzewem. Spotkanie zakończyło się remisem, natomiast inna kwestia zwróciła uwagę mediów. Funkcjonariusze w trakcie zabezpieczania meczu zatrzymali aż 43 kibiców. Okazało się, że na sportowym wydarzeniu pojawiły się osoby, które wniosły na stadion niebezpieczne narzędzia oraz akcesoria pirotechniczne. Część zatrzymanych posiadała przy sobie narkotyki. Sporo emocji wzbudziła także grupa osób poszukiwanych do odbycia kary więzienia.

Do kontrowersji doszło także na trybunach, gdy do sektora VIP przedarli się kibice Legii, by zaatakować grupkę kibiców Widzewa. Tym sposobem kibice rzucili cień na naprawdę udany i widowiskowy mecz.