Kontynuując nasze zwiedzanie Warszawy przez mniej utarte szlaki, warto zanurzyć się w historii dzielnicy Pragi. To tam można poznać odpowiedzi na pytanie, które może nurtować niektórych co bardziej dociekliwych miłośników wiedzy na temat codziennego życia. Na Pradze bowiem znajduje się nasz trzeci przystanek. Zapraszamy na odwiedziny u Konesera i Muzeum Polskiej Wódki.
Przystanek trzeci – Muzeum Polskiej Wódki
Wycieczka w czasie, bo takim mianem można spokojnie określić wizytę złożoną w praskiej Wytwórni Wódek Koneser, to niecodzienna okazja. Podczas wizyty mamy okazję do zapoznania się z tajnikami życia szlachty i mieszczaństwa. W Muzeum Polskiej Wódki każdy ma szansę ugasić pragnienie wiedzy w tym jakże pobudzającym apetyt temacie. Podczas zwiedzania obiektu można znaleźć odpowiedzi na takie pytania, jak te o postrzeganie spożywania wódki w poprzednich wiekach. Można również dowiedzieć się, jaką wartość miała gorzałka i w zamian za co można było wejść w jej posiadanie.
Podróż lekka i przyjemna
Muzeum Polskiej Wódki zaprasza zainteresowanych na godzinną podróż na szlaku producenta trunku. Każdy ze zwiedzających ma szansę sprawdzić za pomocą specjalnych okularów VR, w jaki sposób spożyte promile wpływają na naszą percepcję. Odwiedzający mogą również zapoznać się z funkcją producenta wysokoprocentowego napoju.
Na zakończenie zwiedzających czeka niespodzianka w postaci degustacji trzech różnych gatunków wódki. Tym, którzy obawiają się, że spożyty alkohol zaostrzy ich apetyt, uspokajamy. Na terenie Wytwórni Wódek Koneser, w której mieści się Muzeum Polskiej Wódki, nie brakuje barów i restauracji, oferujących dania dla każdego.
Dla tych, którzy lubują się w odwiedzaniu wystaw o nietypowej tematyce, proponujemy również wizytę w muzeum, które poświęcono innemu, równie co gorzałka znanemu napojowi.