Warszawa dla wtajemniczonych, czyli zobacz to, czego sami warszawianie mogli nie widzieć. Przystanek czwarty..

Jednodniowa wycieczka klasowa do Warszawy to obowiązkowy punkt w życiu każdego ucznia.  Jeden dzień jednak to zdecydowanie czas niewystarczający za poznanie nawet większej części historii miasta. W naszej podróży zapraszamy do odkrycia tych miejsc, które nawet dla rodowitych warszawiaków mogą pozostawać nieodkryte.

Przystanek czwarty – Wisła z innej perspektywy

Następne kroki na naszej ścieżce po mniej znanych zakątkach Warszawy kierujemy w jedno z tych niby oczywistych miejsc. Ciężko bowiem spodziewać się, by ktoś z udających się do stolicy nie planował odwiedzin nad królową polskich rzek, która przez Warszawę przepływa. Jednak na Wisłę można nie tylko spoglądać z rozpościerających się na jej brzegu bulwarów. Aby ujrzeć rzekę i miasto z innej perspektywy, warto udać się w rejs.

Esencja dawnego życia towarzyskiego Warszawy, czyli statkiem do Młocin

Piękne widoki, cisza, spokój i obcowanie z naturą połączone z rzutem oka na miasto o bogatej przeszłości. Rejs drewnianą łodzią po największej rzece w kraju zawsze pozostawia miłe wrażenia. Kto wie? Może ktoś skorzysta z okazji i spędzi na wodzie romantyczny wieczór przy świecach? A może wręcz przeciwnie, zakosztuje smaku przygody i dawnego zabawowego ducha stolicy? W końcu, jak śpiewał warszawski bard Jarema Stępowski: To życia urok, życia treść, do Młocin statek, no i cześć!

Na spotkanie przygody i historii

Dla tych bardziej aktywnych, którzy lubią łączyć przyjemne z pożytecznym, ciekawą propozycją może być podróż kajakiem. Potrzebny do takiej wyprawy sprzęt można wypożyczyć w Porcie Czerniakowskim. Tym, którzy poza chwilą rekreacji pragną także dawki wiedzy, polecamy skorzystać z oferty takiego rejsu z przewodnikiem.