Utrudnienia w kursowaniu pociągów z powodu awarii trakcji na Warszawie Wschodniej

Na stacji Warszawa Wschodnia wystąpiły problemy techniczne, które skutkują opóźnieniami w komunikacji kolejowej. Następstwem tych zakłóceń są opóźnienia do 45 minut. Dołożono wszelkich starań, by minimalizować skutki awarii, jednak niestety konieczne było odwołanie dwóch kursów Szybkiej Kolei Miejskiej na trasach wewnątrz miasta. Jak długo potrwają te komplikacje, na razie nie jest znane.

Awaria sieci trakcyjnej miała miejsce 26 sierpnia, około południa. Usterka ta miała wpływ na punktualność pociągów, które w niektórych przypadkach spóźniały się aż o 45 minut.

Na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego możemy przeczytać: “Awaria sieci trakcyjnej w okolicach stacji Warszawa Wschodnia przyczyniła się do problemów z ruchem pociągów SKM linii S10 i S20 oraz KM. Aktualne informacje na temat utrudnień i opóźnień są dostępne na stronie internetowej PKP PLK S.A., zarządcy infrastruktury kolejowej”.

Szybka Kolej Miejska podała, że problemy dotknęły wszystkich operatorów. Awaria wymusiła odwołanie pociągu numer 97224 – z Otwocka (odjazd o 10:40) do Warszawy Centralnej na trasie pomiędzy stacjami Warszawa Wschodnia a Warszawa Centralna. Podobnie, pociąg numer 99527 z Warszawy Centralnej (odjazd 11:38) do Otwocka nie pokonał odcinka między Warszawą Centralną a Warszawą Wschodnią.

Przedstawiciele SKM wyjaśnili, że czekają na więcej informacji od zarządcy infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe i zapewnili, że jak tylko otrzymają nowe dane, natychmiast powiadomią pasażerów o wszelkich zmianach i aktualizacjach dotyczących tej sytuacji.