Triumf warszawskiej policji: odzyskane luksusowe auto wart 500 tys. zł

Dzielni funkcjonariusze z warszawskiej komendy policji cieszą się z wygranej w sprawie o wyjątkowo wysoką stawkę – udało im się odzyskać od nielegalnego użytkownika samochód marki Porsche 911 Targa 4, wyceniany na pół miliona złotych. Aspirant Iwona Kijowska, rzeczniczka mokotowskiej jednostki, podzieliła się szczegółami tego wydarzenia.

Historia zaczęła się od zgłoszenia do komendy w Mokotowie. Okazało się, że kierownik firmy oferującej leasing pojazdów jest zaniepokojony brakiem terminowych spłat rat przez jednego ze swoich klientów. Choć firma wielokrotnie prosiła 55-letniego leasingobiorcę o zwrot samochodu, mężczyzna uparcie go zatrzymywał i korzystał, jakby nic się nie działo – powiedziała asp. Kijowska.

Funkcjonariusze specjalizujący się w przeciwdziałaniu przestępstwom gospodarczym natychmiast podjęli działania. Szybko udało im się ustalić, że samochód prawdopodobnie znajduje się w dzielnicy Białołęka w Warszawie. W końcu po wielu staraniach zdołali bezpiecznie odzyskać pojazd.

Zaskakujące było to, że 55-letni kierowca bez wahania przyznał, że jest użytkownikiem auta. Starał się jednak usprawiedliwić, twierdząc, że prawdziwym własnością samochodu jest jego przyjaciel, który mu go pożyczył. Pomimo próby obrony, Porsche zostało ostatecznie zwrócone prawowitemu właścicielowi.

Kijowska podkreśliła ważność respektowania prawa: “Pamiętajmy, że kodeks karny stanowi, że osoba która przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą lub prawo majątkowe, może zostać ukarana pozbawieniem wolności nawet do trzech lat”.