Tragiczny pożar w liceum w Grodzisku Mazowieckim: Zajęcia wznowione zdalnie, trwa śledztwo

Grodziskie liceum ogólnokształcące doznało poważnych strat po pożarze, który wybuchł w ostatni poniedziałek, prowadząc do tymczasowego wyłączenia placówki z użytkowania. Lekcje dla uczniów wrócą do normalności już od następnego tygodnia, jednak będą prowadzone w formie online. Maturzyści natomiast będą kontynuować swoje egzaminy końcowe w pobliskiej szkole ponadpodstawowej. Obecnie trwają intensywne badania przeprowadzane przez prokuraturę, mające na celu ustalenie szczegółów incydentu. Nie jest wykluczone, że czynniki zewnętrzne mogły mieć na niego wpływ.

Pożar wybuchł 13 maja, w poniedziałkowe południe około godziny 12:00, w budynku liceum ogólnokształcącego położonego przy ulicy Żwirki i Wigury w Grodzisku Mazowieckim. Kiedy nadszedł alarm, służby ratownicze szybko przybyły na miejsce.

– Odebraliśmy zgłoszenie o sytuacji awaryjnej o godzinie 12:06 – powiedział asp. Krzysztof Stefaniak z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim – Na miejscu pojawiło się pięć zastępów: trzy pochodzące z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Grodzisku Mazowieckim, jeden z OSP Grodziska i jeszcze jeden z OSP Milanówka. Po dokonaniu oceny sytuacji stwierdziliśmy, że to dach budynku jest źródłem ognia. Wszystkie osoby, które były wewnątrz szkoły, zostały ewakuowane bezpiecznie.