Toyota corolla kontra rowerzysta – niebezpieczna sytuacja w Piasecznie widoczna na nagraniu z monitoringu

Na niedawno opublikowanym przez policję materiale wideo z kamery monitoringu, można zaobserwować kolejny przypadek groźnego incydentu drogowego. Scena rozegrała się w Piasecznie, mieście położonym w bliskim sąsiedztwie Warszawy. W centrum uwagi znalazł się kierujący samochodem marki toyota corolla, który wyraźnie zignorował obowiązujące zasady ruchu drogowego. Mężczyzna ten nie zastosował się do zasady pierwszeństwa i doprowadził do zderzenia z rowerzystą, który znajdował się na przeznaczonym dla niego przejeździe.

Miejsce, gdzie zarejestrowano nagranie to skrzyżowanie ulic Puławskiej i Kusocińskiego w Piasecznie. Operator miejskiego systemu monitoringu był świadkiem niebezpiecznej sytuacji, która mogła skończyć się tragicznie.

– Za kierownicą toyoty corolla siedział człowiek, który postanowił ignorować pierwszeństwo rowerzysty na przejeździe. W wyniku tego działania doszło do potrącenia 21-latka. Na szczęście młody człowiek nie doznał poważnych obrażeń. Jednak dobrze nam wiadomo, że tego typu sytuacje często mają bardzo tragiczne konsekwencje, takie jak utrata zdrowia, inwalidztwo czy nawet śmierć – powiedziała starsza aspirant Magdalena Gąsowska z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. – Kierowca, 40-letni mężczyzna, który zdecydował się na tak lekkomyślne działanie, został ukarany. Wysokość mandatu karnego wyniosła 2500 złotych. Dodatkowo, na jego konto trafiły punkty karne – dodała.