Silny wiatr nie oszczędza nawet stolicy – interwencja strażaków przy Dworcu Wileńskim

W ostatnich dniach pogoda dała się we znaki w wielu miejscach w kraju. Porywisty wiatr i wichury nawiedziły także Warszawę. Na terenie Galerii Wileńskiej konieczna była interwencja strażaków.

Świąteczne, radosne i niebezpieczne

Do niebezpiecznego uszkodzenia części świątecznej dekoracji doszło w okolicy Dworca Wileńskiego. Wiejący w czwartkowe popołudnie silny wiatr doprowadził do oderwania od fasady centrum handlowego Galeria Wileńska sporego fragmentu ozdobnej kokardy. Jedna ze wstęg ornamentu pod naporem wiatru oderwała się i zawisła nad wejściem do centrum. W celu usunięcia zagrożenia dla przebywających w pobliżu obiektu osób konieczne było wezwanie funkcjonariuszy straży pożarnej.

Dwa zastępy i samochód z podnośnikiem

Na skrzyżowaniu alei Solidarności i ulicy Targowej pojawiły się dwa zastępy strażackie. Służby Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej szybko przystąpiły do działania. Korzystając z pomocy wozu strażackiego z podnośnikiem przeprowadzono szybką akcję, której wynikiem była neutralizacja poważnego zagrożenia. Na czas prowadzonej przez strażaków akcji dostęp do centrum Galeria Wileńska od strony dworca było niedostępne.

Pogoda daje się we znaki

Silny wiatr, wichury i wyrządzone przez nie szkody od pewnego czasu stanowią poważny problem w różnych częściach kraju. W poprzednich miesiącach na terenie kilku województw konieczne były liczne interwencje służb strażackich. O możliwych problemach powodowanych silnym wiatrem w ostatnich dniach informowano między innymi za pośrednictwem sms-owych Alertów RCB.