Sąd wydał wyrok w sprawie tragicznego wypadku spowodowanego przez nietrzeźwą kierującą

W dniu 3 października 2020 roku Aleksandra K. zdecydowała się na jazdę pod wpływem alkoholu, co skutkowało tragicznym wypadkiem na skrzyżowaniu alei Jana Pawła II i ulicy Stawki w Warszawie. Siedząc za kółkiem samochodu marki Audi, kobieta straciła kontrolę nad pojazdem i uderzyła w tył volkswagena, którym podróżowali dwaj mężczyźni. Niestety jedna osoba nie przeżyła tego tragicznego zdarzenia.

Śledztwo przeprowadzone po feralnej kolizji wykazało, że kobieta mogła jechać z prędkością nawet do 180 km/h tuż przed wypadkiem, a w momencie uderzenia jej prędkość mogła wynosić około 120 km/h. Wszystko to działo się podczas gdy Aleksandra K. była pod silnym wpływem alkoholu.

Z najnowszych informacji przekazanych przez rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej prok. Szymona Bannę dowiadujemy się, że Aleksandra K. została skazana na karę pozbawienia wolności na okres 6,5 roku. Wyrok wydał sędzia Adam Grzejszczak, który dodatkowo nałożył na oskarżoną dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz nakazał zapłatę nawiązki w wysokości 10 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.