Blokada ruchu drogowego w Sulejówku: Ciężarówka uderza w konstrukcję tunelu i blokuje drogę

We wtorek, 16 kwietnia, w godzinach porannych niespodziewanie doszło do incydentu drogowego w Sulejówku. Ciężarówka zderzyła się z konstrukcją nowo budowanego tunelu przebiegającego pod torami kolejowymi. Wyniknęła sytuacja doprowadziła do utknięcia tira na ulicy Piłsudskiego, będącej częścią intensywnie eksploatowanej drogi wojewódzkiej 638. Nastąpiło zablokowanie ruchu drogowego zarówno w kierunku jazdy do przodu, jak i do tyłu. Na miejscu zdarzenia pracują funkcjonariusze policji, którzy kierują pojazdy na trasę objazdu. Przewiduje się, że nieprzewidziane utrudnienia potrwają jeszcze kilka godzin.

Sytuacja miała miejsce około godziny 5:00 na odcinku ulicy Piłsudskiego w Sulejówku – fragmencie drogi wojewódzkiej nr 638. W tym miejscu ciężarówka staranowała belkę zabezpieczającą przed wiaduktem kolejowym. Na miejscu zdarzenia pracują służby ratownicze – potwierdziła informacje oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Mińsku Mazowieckim, sierżant sztabowy Elżbieta Zagórska.

Tunel na czas usuwania skutków zdarzenia został zamknięty, a pojazdy są kierowane na trasy objazdowe przez funkcjonariuszy policji. Na szczęście, nikt nie odniósł żadnych obrażeń, a test alkomatem wykazał, że kierowca ciężarówki był trzeźwy. Niestety, przez najbliższe kilka godzin tunel będzie niedostępny dla ruchu drogowego. Wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego, który przybył na miejsce zdarzenia, ocenił szkody jako “poważne”.