Ruszył remont placu Defilad. Będzie zielono!

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, plac Defilad w ciągu roku zmieni swoje oblicze. Zarząd Dróg Miejskich podjął się budowy placu Centralnego, który będzie zieloną częścią placu Defilad. W planach jest między innymi posadzenie 109 drzew i utworzenie zbiorników retencyjnych.

Inwestycja za blisko 62 mln zł

Plac Centralny będzie nowoczesnym miejscem, ale z szacunkiem dla historii. Przechodnie będą mogli podziwiać kontury dawnych kamienic i odpoczywać w cieniu drzew. Na uwagę zasługują także cztery zbiorniki retencyjne, które będą gromadzić deszczówkę. To rozwiązanie wciąż jest rzadkością, a przecież pozwala zaoszczędzić mnóstwo wody.

Nad inwestycją czuwa Zarząd Dróg Miejskich. Przewidywany termin zakończenia remontu przypada na lipiec 2024 roku. Modernizacja jest dość trudna, ponieważ w pobliżu placu znajduje się mnóstwo przewodów. To, co znajduje się pod ziemią, może wydłużyć czas realizacji przedsięwzięcia. W sprawie przebudowy placu Defilad wypowiedział się prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, który nie ukrywa radości z powodu rozpoczęcia inwestycji. Koszt przebudowy placu to blisko 62 mln zł.