Remonty torów: Oczekiwane zmiany w rozkładach jazdy SKM i Kolei Mazowieckich

Użytkownicy komunikacji miejskiej, korzystający z usług SKM oraz Kolei Mazowieckich, powinni być przygotowani na nieuchronne modyfikacje w harmonogramie kursowania pociągów. Wszystko przez planowane prace konserwacyjne na torach, które będą miały miejsce na terenie Warszawskiego Węzła Kolejowego – jednym z najważniejszych punktów dla tego typu komunikacji. Pierwsze korekty rozkładów jazdy zostaną wprowadzone już 20 sierpnia, czyli w najbliższą niedzielę.

Od dnia 20 sierpnia, niedziela, wybrane jednostki pociągów linii S3 będą kursować na skróconej trasie, która będzie kończyć się bądź zaczynać na przystanku Warszawa Powązki lub na stacji Warszawa Gdańska. W tym samym czasie, tylko jedna para pociągów, kursująca po południu, będzie poruszać się na odcinku między Lotniskiem Chopina a stacją Warszawa Rakowiec.

Jednak to nie koniec zmian. Już następnego dnia, wejdą w życie kolejne modyfikacje rozkładów jazdy.

Od poniedziałku, 21 sierpnia, linie pociągów poruszających się między Pruszkowem a Otwockiem zostaną podzielone na dwie niezależne trasy. Zmiana ta wynika z planowanego całkowitego zawieszenia ruchu na odcinku między stacją Warszawa Centralna a Warszawa Zachodnia – informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

Linia S1 będzie zatem kursować na skróconej trasie, między Pruszkowem a Warszawą Zachodnią. Z kolei linia S10 będzie obsługiwać relację Otwock – Warszawa Wschodnia lub Otwock – Warszawa Centralna.