Recycling na rzecz zwierząt – Targi Dobroczynne w PKiN w czwartej odsłonie

Troska o środowisko kojarzy się najczęściej z czysto ekologicznym podejściem. Nie można jednak zapominać, że środowisko to nie tylko roślinność, woda i powietrze. To wszystkie zwierzęta, które żyją razem z nami i obok nas. Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób zadbać o obie kwestie, koniecznie odwiedź najbliższe Targi Dobroczynne, organizowane w Pałacu Kultury i Nauki już 11 września.

Każdy może pomóc

Targi Dobroczynne, które odbędą się w PKiN w najbliższy weekend, to już czwarta edycja tego wydarzenia. Niecodzienna impreza to święto ekologów, zwolenników recyclingu i miłośników zwierząt. Organizatorem imprezy jest Fundacja Centaurus, która aktywnie pozyskuje środki dla zwierzaków i walczy dla nich o lepsze warunki do życia od roku 2006. Finanse, którymi dysponuje Fundacja, są w całości pozyskiwane jako darowizny od osób prywatnych, firm i instytucji. Tym razem mieszkańcy Warszawy mogą wesprzeć działania na rzecz zwierząt, odwiedzając najbardziej znane miejsce w stolicy.

Ekologia – troska o wszystko

Podczas Targów Dobroczynnych biorący udział w wydarzeniu mogą wejść w posiadanie niezwykłych, często unikatowych przedmiotów. Wystawione na sprzedaż artykuły to przeróżnego rodzaju i pochodzenia  książki, biżuteria, meble, zabawki, ubrania, rękodzieło. Można tu również znaleźć sprzęty adg w bardzo dobrym stanie. Wiele prezentowanych przedmiotów jest całkowicie nowa, inne noszą ślady użytkowania. Te przedmioty, które potrzebują małej kosmetycznej pomocy, poddawane są czyszczeniu i renowacji. Dzięki temu starsze przedmioty nie trafiają na śmietnik i zyskują drugie życie, zwierzaki natomiast zyskują szansę na odpowiednią pomoc.

Jak to się wszystko odbywa

W czasie odbywających się na terenie PKiN w Warszawie Targów odwiedzający zobaczą liczne stoiska tematyczne. Na każdym z nich znajdziemy opatrzone odpowiednimi etykietami wystawione na sprzedaż przedmioty. Do każdego z takich straganów przypisana będzie puszka, do której będzie można wrzucać pieniądze za upatrzone przedmioty. Wszystkie zdobyte w ten sposób środki finansowe Fundacja przeznaczy następnie na pomoc dla swoich podopiecznych. Czas odwiedzającym Targi umili muzyka na żywo i atrakcyjna kuchnia vege.