Psychicznie chory mężczyzna, który zabił żonę siekierą, trafi do zakładu psychiatrycznego a nie więzienia

Decyzją Sądu Okręgowego w Siedlcach, postępowanie przeciwko Tadeuszowi S., oskarżonemu o zamordowanie swojej małżonki siekierą niemal dwa lata temu, zostało umorzone. Kluczowym czynnikiem wpływającym na ten werdykt był wynik ekspertyzy biegłych psychiatrów, którzy stwierdzili, że oskarżony cierpi na poważne schorzenia psychiczne. Dlatego, w czasie popełnienia zbrodni, jego zdolność do świadomego rozpoznawania konsekwencji swoich działań była znacznie ograniczona. Z tego powodu 61-letni mężczyzna nie zostanie skazany na karę pozbawienia wolności, lecz trafi do specjalistycznego, zamkniętego szpitala psychiatrycznego.

Brutalna zbrodnia miała miejsce na początku 2022 roku, dokładnie 1 stycznia, w niewielkiej miejscowości Topórek położonej niedaleko Siedlec. Tadeusz S. wraz z małżonką Joanną uczestniczyli w sylwestrowym przyjęciu organizowanym przez ich dorosłego syna. Gdy wrócili do domu po prywatce, mężczyzna będący pod silnym wpływem alkoholu zaczął awanturować się.

Przerażona Joanna schroniła się na strychu przed agresywnym mężem. Ten zaś, chwycił nóż i siekierę i ruszył w pościg za żoną. Gdy dotarł do pomieszczenia, w którym kobieta próbowała się ukryć, zaatakował ją używając obu narzędzi.

Według informacji przekazanej przez portal “Super Express”, Tadeusz S. podejrzewał swoją żonę o niewierność małżeńską. Twierdził również, że jedno z ich dzieci nie jest jego biologicznym potomkiem.